| Головна » Файли » Мої файли |
| [ Викачати з сервера (4.49 Mb) ] | 21.02.2013, 00:33 | ||
Тема: Подібні трикутники. Мета: - Сформувати поняття про подібні фігури,
сформувати означення подіьних трикутників, основну теорему про подібність трикутників;
- навчити учнів застосовувати теорему про родібні трикутники для визначення
їхніх невідомих елементів; - активізувати пізнавальну діяльність учнів; - розвивати логічне мислення учнів, пам’ять, пізнавальні процеси,
спостирежливість; - виховувати культуру мовлення, активність, прищеплення інтересів до
геометрії. Обладнання: набір кресленського
приладдя; комп’ютерна презентація «Подібні трикутники»; пам’ятки з теми
«Подібні трикутники»; географічна карта України. Тип уроку:
засвоення нових знань, умінь, навичок.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап Доброго дня. Сьогодні урок ми проведемо
з вами не досить звичній формі. Мені допоможуть Мультяшні георї Астерікс (слайд 1), Обелікс (слайд 2)
та їх песик Ідефікс(слайд 3). І разом ди допоможемо
хлопця подарожувати (слайд 4).
ІІ. Актуалізація опорних знань. (слайд 5) Для того щоб подорож була вдалою
треба згадати правила без яких подарожувати неможна : 1.
Продовжіть речення (слайд 6): а) Відношення
відстані на карті до відстані на місцевості називається … (масштаб); б) Рівність двох
відношень називається … (пропорція); в) Геометрична
фігура яка складається з трьох точок та трьох відрізків які з’єднують ці точки
називається … (трикутником); г) трикутники у
яких відповідні сторони рівні називаються … (рівними
трикутниками). 2.
Давайте перелічимо за якими ознаками
можно встановити рівність трикутників (учні на дошку вішають готові малюнки) (слайд 7): а) Перша ознака тівності трикутників –
за двома сторонами та кутом міжними;
б) Друга ознака рівності трикутників –
за стороною та двом прилеглим до неї кутам;
в) Третя ознака рівності трикутників –
за трьома сторонами.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Ну, що ж ми пригадали що нам знадобиться для сьогоднішньої подорожі. Тож давайте
розпочнемо.(слайд 8) Давйте дістанемо карту. (слайд 9) (слайд 10) До карти викликається учень який
показує де знаходяться міста: Київ Донецьк, Криврй Ріг (слайд 11)
(слайд 12) Але для розв’язання даної задачі нам з вами невистачає знань. Тож на сьогоднішньому
уроці ми звами розпоченаємо вивчати новий розділ геометрії «Подібність трикутників».
І темою нашого першого уроку буде «Подібність трикутників». (слайд 13) Давайте будемо на уроці слідувати словам
дреснього мислителя та філософа Китаю Кунфуція: Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу, я пам’ятаю, Те, що я роблю, я розумію. Давайте відкриємо ваші зошити і запишемо тему сьогоднішнього уроку «Подібні
трикутники» (слайд 14) І розпочати пояснення нового матеріала я пропоную з задачі яку нам запропонували
Астерікс та Обелікс. Давайте побудууємо два довільних трикутника. І запишемо коротку умову відносно на креслених трикутників. Дано: ∆АВС, ∆А1В1С1, АВ=18 см, АС=11 см,
СВ=10 см, А1В1=630 км. Знайти: А1С1, В1С1, масштаб
карти. Розв’язання: Давайте
відкриємо підручник сторінка __________ § _________ знайдемо, що називається
продібними трикутниками. (учень читає означення з підручника, на слайді
аналогічне означення.).(слайд 15) Учні намагаються
розв’язати задачу. На моніторі з’являєть розв’язок. Вчитель пояснює розв’язання
задачи.(слайд 16) Зробимо
висновок. А який масштаб
має карта яка знаходиться зараз у нашому класі? Як це з’ясувати?Учні
відповідають: на кожній карті підчас її виготовлення обов’язково пишуть масштаб
карти. Без масштаба карта не є геграфічною і немає жодного важливого значення. .(слайд 17) Давайте
розглянемо наступні малюнки .(слайд 18 - 19) І так продовжимо
нашу подорож. Франція –
батьківщина Астерікса і Обелікса. Так як іх міфічна Галія розташована на теріторії
сучасної Франції. Скажіть: А де
знаходиться Франція? (в Европі) Назвіть столицю Франції? (Париж) Тож давайте під сумуємо, що ми вивчили з вами на сьогоднішньому уроці... Дякую за ідею вчителів Саксаганського району | |||
| Переглядів: 1094 | Завантажень: 57 | | |||
| Всього коментарів: 0 | |