Головна » Файли » Мої файли

Йдемо на урок
[ Викачати з сервера (2.41 Mb) ] 21.02.2013, 00:35

Тема : Географічне положення Північної Америки.

Історія відкриття та освоєння материка.

(урок – гра  7 клас)

                                                                  Підготувала вчитель

                                                                                              географії  Диженко

                                                                                              Тетяна Володимирівна

Тема:   Географічне положення Північної Америки. Історія відкриття та

              освоєння материка.

Мета:  навчальна – сформувати в учнів загальне уявлення про географічне

              положення, розміри, форму материка, закріпити практичне вміння

              учнів складати характеристику фізико – географічного положення мате- 

              рика за допомогою карт атласу, поглибити знання учнів про історію                     

              відкриття  та дослідження материка;

              розвивальна -  розвивати в учнів практичні навички роботи з картогра-

              фічним матеріалом (атласом, контурною картою), логічне мислення ,

              активно працювати;

               виховна - виховувати зацікавленість до вивчення даної теми і курсу

               географії материків та океанів, фантазію і своє бачення  світу.   

                    

Обладнання: фізична карта світу, портрети дослідників материка, ілюстративні

                        відеоматеріали, материка, атласи, підручники, робочі зошити,

                        аркуши з контурами материка.

 

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

 

Форма проведення: урок – гра «Північноамериканський калейдоскоп».

 

Методи та прийоми: репродуктивний (вступне слово вчителя, мікрофон, вірю-

                                        невірю, домашнє завдання); частково-пошуковий (зак-

                                        лючне слово вчителя, мозковий штурм, конверт із сюр-

                                        призом, запам'ятай ); творчий (презентація, міні- проект,

                                        літературні читання, здивуй усіх) ;інтерактивний (гра

                                         «калейдоскоп»).

 

Технології :проектна технологія (вид діяльності творчі), ігрова технологія, тех.-

                     нологія розвитку критичного мислення,ІКТ.

 

Епіграф до уроку:    Розкажи – і я забуду.

                                      Покажи – і я згадаю.

                                      А пограй - запам'ятаю.

 

                                   Хід уроку.

 

І. Організаційний момент.

     Вступне слово вчителя. Важко переоцінити роль гри в житті людини, починаючи з дитинства і до зрілих років. Ще видатний мислитель Платон казав : «Гра – це дарунок богів». Грати люблять усі: і малі, і дорослі. Тому я вам сьогодні пропоную взяти участь у незвичайному уроці-грі « Північноамериканський калейдоскоп». Калейдоскоп – це цікава дитяча іграшка. Дивлячись у віконце калейдоскопа, бачиш зміну яскравих кольорових візерунків. Так і на нашому уроці весь час будуть змінюватися картини вашої діяльності, корисно поєднуватися з цікавою інформацією, творчою роботою. За відповіді, виступи та доповнення, тобто за свою роботу на уроці кожен із Вас буде отримувати гроші (американський долар). За кількістю яких наприкінці уроку ви отримаєте свою оцінку. Бажаю Вам успіхів !

 

ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь.

     Вправа «Це я вже знаю».

1. Які материки вже вивчені на попередніх уроках географії? Покажіть їх на карті.

2. Які епітети з префіксом «най» можна застосувати до кожного з них?

3. Пригадайте, за яким планом характеризуємо материк.

4. Продовжте речення: Фізико – географічне положення це …

 

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.

     Прийом «Літературні читання».

     Учень (під музику).У географічних назвах нерідко можна зустріти слово «Великий». Великі озера, Великі рівнини, Великий каньйон, Велике солоне озеро. І дійсно, назви ці не випадкові – на просторах цього третього за розмірами материка розташовано безліч унікальних природних об'єктів, що не мають собі подібних у світі. Тут розташований знаменитий Ніагарський водоспад, найбільша в світі карстова печера – Мамонтова, найбільша акваторія прісної води на Землі – система Великих озер, а у відкритому першим у світі Єллоустонському національному парку – найбільша на Землі кількість діючих гейзерів. А на території цього континенту розташовані найбільші країни світу – США і Канади, що вирізняються високим рівнем економічного рівня і життя людей.

     Вчитель. Як ви зрозуміли, в уривку подано опис Північної Америки. Північна Америка – другий материк Західної півкулі, який разом із Південною Америкою утворює єдину частину світу. Є тут і великі рівнини, і укриті вічними снігами гори, бідні на органіку арктичні пустелі та вічнозелені вологі ліси, високо травні степи – прерії і жаркі, майже безжиттєві пустелі. Як завжди за планом вивчення материка, починається з визначення його географічного положення.

 

ІУ. Вивчення нового материка.

     Вчитель.

1. Розміри материка.

а). Площа материка.

     Площа Північної Америки складає 24,2 млн.. За формою нагадує трикутник, витягнута з півночі на південь.

б). Крайні точки, їх координати.

     Прийом «Мозковий штурм».

     Завдання: Знайдіть за допомогою географічних координат крайні точки Північної Америки.

в). Протяжність материка у кілометрах з півночі на південь та із заходу на схід.

     Обриси Північної Америки, як і Південної, схожі на трикутник, який широкою частиною (6000 км) спрямований на північ. А вузька частина, 100 км висунута далеко на південь.

2. Положення відносно екватора, нульового меридіана, тропіків.

     Прийом «Підказка».

     Я, читаю речення , а ви допомагаєте мені його закінчити:

- екватор Північну Америку не …, значить материк повністю розташований в…;

- відносно нульового меридіана материк повністю знаходиться у …;

- Північна Америка далеко заходить за Північне полярне коло, а на південь її перетинає …;

- висновок: Північна Америка розташована в двох півкулях….

3.Океани і моря, що омивають материк.

    Прийом «Конверт із сюрпризом».

     1. - йитиводоьл  йинчінвіп

         - йинчитналта                   

         - йихит

 

      2. - евогниреб

          - екьстокуч

 

      3. - атрофоб

          - аніффаб

 

      4. - евосаграс

 

      5. - екьсбирак

4. Положення відносно інших материків.

    Вчитель.

    Найближчі материки – сусіди – це Євразія та Південна Америка. Від  Євразії Північна Америка відокремлена вузькою Беринговою протокою, з Південною Америкою з'єднана вузьким Панамським перешийком.

    Прийом «Здивуй усіх».

     Учень.

     Панама совсем не похожа на шляпу.

     Спросите об этом маму и папу.

     - Конечно! – ответят мама и папа,-

     На шляпу не очень похожа панама.

     Её пополам перерезал канал

     И бедную шляпу совсем доконал!

     Особливо важливе значення для морського судноплавства має Панамський канал. У найвужчому місці перешийка на початку ХХ ст. було прорито Панамський канал завдовжки понад 80 км. Вододіл його лежить на висоті 25,9 м. На цю висоту судна піднімають шлюзи, яких по три з обох боків каналу. Найменша ширина каналу до 150 м, глибина 21,5 м. Судна проходять канал в середньому за 7-8 годин, середня пропускна спроможність – 36 суден за добу.

5. Особливості берегової лінії.

    Прийом «Презентація».

     Вчитель.

     Про острови та півострови для нас підготувала презентацію ____________, яка називається «Подорож у слово».

     Виступ учня.

    Міні – проект «Материк очима дітей».

     Вчитель.

     Вам було запропоновано, використовуючи контури материка, створити міні – проекти «На, що схожий материк».

6. Дослідження материка.

     Прийом «Презентація».

     Вчитель.

     Про історію відкриття та освоєння Північної Америки нам розкаже та покаже _____________.

 

У. Закріплення вивченого матеріалу.

     Прийом «Сенкан».

 

УІ. Підсумок уроку.

     Прийом «Хвилинка роботи з підручником».

     Заключне слово вчителя.

 

УІІ. Домашнє завдання.

1. Опрацювати  параграф 37.

2.Вивчення географічної номенклатури.

Категорія: Мої файли | Додав: makar-m
Переглядів: 811 | Завантажень: 74 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Статистика